![](https://www.tsaknakisbros.gr/wp-content/uploads/2022/06/Logo-Cattier-WHITE-e1656509447958.png)
Η ιστορία του οίκου Cattier αρχίζει από το 1625, όταν η οικογένεια άρχισε να φυτεύει αμπέλια στο Chigny – les Rose, στη καρδιά του Montagne de Reims. Θεμελιώδης αρχή των Cattier είναι η ο ρόλος του Cellar Master να περνά από από γενιά σε γενιά, διατηρώντας αναλοίωτη τη φιλοσοφία ανά τους αιώνες. Ο Alexandre Cattier είναι η δωδέκατη γενιά, παίρνοντας τη σκυτάλη από τον πατέρα του Jean – Jacques. Ο οίκος Cattier είναι πρωτοπόρος της βιώσιμης αμπελοκαλλιέργειας , σεβόμενος το περιβάλλον και τη φιλοσοφία του κτήματος.